Kim jestem?EFT2 x reset

Kim jestem?

Szczęśliwa matka niepełnosprawnego nastolatka, szczęśliwa posiadaczka diagnozy choroby genetycznej, „na którą nie ma lekarstwa” (zdiagnozowano u mnie EDS)...

Więcej

EFT

Pewnego dnia środowisko lekarskie obudzi się i dostrzeże, że nierozwiązane problemy emocjonalne są główną przyczyną 85% wszystkich schorzeń. Kiedy to się stanie, EFT będzie ich głównym narzędziem leczenia… jak to jest w moim przypadku...

Więcej

2 x reset

TECHNIKA 2 X RESET opiera się na założeniu, ze ciało ma wrodzoną zdolność do leczenia się, o ile damy mu odpowiednie narzędzie. 2xreset ma na celu przywrócić witalność poprzez wspieranie i stymulowanie własnych mechanizmów leczniczych organizmu...

Więcej

2xreset

2 x reset

TECHNIKA 2 X RESET opiera się na założeniu, ze ciało ma wrodzoną zdolność do leczenia się, o ile damy mu odpowiednie narzędzie. 2xreset ma na celu przywrócić witalność poprzez wspieranie i stymulowanie własnych mechanizmów leczniczych organizmu.
2xreset to naturalna technika pozwalająca na redukcję niechcianych emocji na poziomie psycho-fizycznym. Równoległa praca na poziomie emocji i ciała przywraca równowagę, która pozwala nie tylko uporać się z traumą, stresem czy lękiem, ale również pokonać ból, pokonać chorobę, zrozumieć siebie, wybaczyć, pokonać kompulsję, przy jednoczesnym rozluźnieniu napięć i przywróceniu energii życiowej.
Praca z emocjami i przekonaniami jest programem zawierającym 10 bloków tematycznych, które pozwolą na analizę własnego ja w różnych aspektach:
  • emocjonalny rollercoaster
  • lustro
  • trauma jak rzep
  • wycena siebie
  • samo destrukcja
  • przekonania
  • wehikuł czasu
  • mea culpa
  • chciej chcieć
  • rozejm
W pracy z ciałem 2 x reset wykorzystuje znane techniki tj. trening autogenny, ćwiczenia medycyny energetycznej min. wg dr Donny Eden, kilka ćwiczeń Lowena, autopulsing, ćwiczenia rozluźniające powięzi. Wybór tego rodzaju ćwiczeń, pozwala na praktykowanie 2 x reset niezależnie od stopnia sprawności fizycznej.
O tym, że nastrój wpływa na powięź R.Luis Shultz and Rosemary Feitis opisują w książce „Niekończąca się sieć”. Omówiono w niej jak nasze emocje są „magazynowane” w naszym ciele w tym tkance łącznej.

„Fizyczna odpowiedź na emocje biegnie przez tkankę łączną”  „Powięź jest emocjonalnym ciałem… Ideały, uczucia są odczuwane w całym ciele człowieka i podróżują po nim przez sieć powięziową . Następnie my interpretujemy fizjologiczne odczucia jako gniew, miłość, zainteresowanie  (…)”.

Używając techniki 2xreset możemy rozwijać holistyczne podejście do zrozumienia postawy i ruchu. Podejście, które pokazuje, że natura problemu nie leży tylko w anatomii, lecz także w psychice i emocjach.

Powięź może stać się sztywniejsza i mniej podatna na manualną pracę w sytuacji, gdy klient jest zaniepokojony, przestraszony, czy przechodzi depresję (Schultz & Feitis 1996, Lowe 1989).

powięź
Jest wiele technik rozluźniania powięzi i wiele technik pracy z emocjami na poziomie poznawczym, ale połączenie tych dwóch metod pozwala funkcjonować i cieszyć się życiem często pomimo zdiagnozowanej choroby, przeżytej traumy, bądź przewlekłego stresu.

lohgo

Grupa na FB, gdzie dostaniesz codzienną dawkę motywacji